Organiziranost

Astronomsko društvo Kosci Šentjur je član Slovenske astronomske zveze. http://www.saz.si/

Nagovor predsednice društva!

Z zanosom, navdušenjem, s polno vrečo načrtov, sem leta 2004 sprejela predsednikovanje AD Kosci Šentjur. Vsi vemo, da je delo v društvu prostovoljno, brezplačno, namenjeno osebnemu zadovoljstvu. Delo se je začelo z javnim opazovanjem prehoda Venere preko Sončeve ploskve, ker gre za redek pojav, pojav za dušo, pravo vrednost in ceno dobiš po objavi dogodka v strokovnih krogih. To mi je dalo poleta za v naprej. Delo društva v je v prvi vrsti namenjeno mladim, ki vas astronomija in astronomska opazovanja zanimajo. Želja vseh aktivnih članov društva je prenašanje znanj na mlade, želimo si ustvarjalnega sodelovanja z učenci, dijaki, občani, z lokalno skupnostjo, z vsemi, ki bodo konstruktivno sodelovali pri našem delu. Na svojem področju želimo biti najboljši, naš cilj je pri mladih:

• spodbujati opazovanje narave,
  • kvalitetnejše, zdravo preživljanje prostega časa otrok in mladih,
  • razvijanje in spodbujanje ustvarjalnosti otrok, mladine,
  • navduševanje in izobraževanje mladih, ki temelji na delu v naravi, uporabi sodobne tehnologije (iPad 3G, sky scout),
  • spodbujanje pozitivnega odnosa do naravoslovja, ekologije, tehnike,
  • spodbujanje raziskovalne dejavnosti mladih, pri tem uporabljati sodobno tehnologijo,
  • medgeneracijsko sodelovanje,
  • učenje drug od drugega in povezovanje,
  • ustvarjanje spoštljivega odnosa do narave, varovanje okolja,
  • zmanjšanje svetlobnega onesnaženja,
  • spodbuditi zavest, da vsak posameznik lahko nekaj stori za ohranjanje narave,
  • obenem je naša nenehna skrb popularizacija astronomije v vseh generacijah.

Marica Kamplet